Kołdra całoroczna 140x200 cm z poduszką ORIENT czarna 70x90 cm
Produkty powiązane
Opis szczegółowy produktu
Kołdra
100% poliestru
Powierzchnia koców jest bardzo często wykonana w 100% z poliestru. Jest to materiał niegniotący się, lekki i szybkoschnący. Ponadto pielęgnacja jest bardzo łatwa. Dzięki mikrowłóknom doskonale chłonie wodę i jest delikatny dla skóry całego ciała. Małą wadą jest to, że ma tendencję do mechacenia. Można temu zapobiec, piorąc w niskich temperaturach i na lewej stronie.
Waga
Decydującym czynnikiem w jakim sezonie będziemy korzystać z kołdry jest jej waga. Niepisana zasada jest taka, że gramatura kołder zimowych zaczyna się od 350 g/m 2. Na lato jest nieco niższa, zwykle zaczyna się od 150 g/m 2. Jeśli nie chcesz zajmować się ciężarem kołder i ich wymianą w zależności od pory roku, możesz wybrać opcję kołdry całorocznej. Dopasowuje się do ciała i zapewnia niezbędny komfort przez cały rok.
- Gramatura: 300 g/ m2
Rozmiar 140 x 200 cm
Klasycza kołdra na łóżka pojedyncze to ta o wymiarach 140 x 200 cm. Zapewnia swojemu właścicielowi komfort przez całą noc, dzięki swojej lekkości i puszystości. Kolejnymi zaletami tej kołdry są jej właściwości izolacyjne, skutecznie odprowadza wilgoć z ciała.
Wypełnienie z pustych włókien
Jeśli szukasz idealnego zamiennika pierza, to wypełnienie z włókien kanalikowych będzie właściwym rozwiązaniem. Charakteryzuje się dużą lekkością. W rzeczywistości jest to włókno syntetyczne, które ma w środku wgłębienie, dzięki czemu jest naprawdę puszyste i nie zbija się. Zagwarantuje Ci optymalny komfort cieplny i spokojną noc.
Kołdra całoroczna
Stosując kołdry całoroczne eliminujesz potrzebę posiadania dużej powierzchni do przechowywania kołder zimowych lub letnich. Docenią to szczególnie osoby mieszkające w małych mieszkaniach. Gramatura kołder całorocznych waha się od 250 g/m2 do 400 g/m2. Niższa wartość jest słabsza i odpowiednia dla cie osób, które lubią chłód, natomiast wyższa gramatura jest nieco cieplejsza. Ten rodzaj koca dopasowuje się do ciała i reguluje temperaturę przez cały rok.
Zdolność izolacyjna: ciepła
Kołdry całoroczne, które z łatwością dopasowują się do ciała i otaczającego środowiska, posiadają zdolność izolacji na poziomie ciepłym. Głównymi zaletami są właściwości termoregulacyjne, przewiewność i lekkość. Wybierając kołdrę należy wziąć pod uwagę temperaturę ciała podczas snu oraz temperaturę w sypialni. O właściwościach termoizolacyjnych kołdry decyduje kombinacja masy i nośności wypełnienia.
Kołdra odpowiednia do tego typu łóżek
Odpowiednia do łóżka pojedynczego
Nie możesz się zdecydować, jaki rozmiar kołdry na klasyczne łóżko jednoosobowe? Właściwym wyborem będzie rozmiar 140 x 200 cm. Kołdra jest wystarczająco duża dla jednej osoby i zapewni pożądany komfort przez całą noc. Rozmiar kołdry dostosowany jest także do łóżek dwuosobowych, gdzie każdy z partnerów wybiera osobną.
Kołdra antyalergiczna
Wybierając kołdrę dla alergika, warto pamiętać o kilku wskazówkach. Większość alergii objawiających się zatkanym nosem, swędzeniem, egzemą czy kaszlem jest spowodowana przez roztocza. Obecnie kołdry antyalergiczne to te, które wypełnione są sztucznym włóknem. Wybieraj więc tekstylia, które można prać nawet w wyższych temperaturach i są odporne na roztocza. Istnieją specjalne zabiegi powierzchniowe, które zapobiegają wnikaniu i osadzaniu się roztoczy w kołdrze.
Pranie kołdry
Kołdry najlepiej prać dwa razy w roku. Przy częstym praniu niepotrzebnie się zużywa i niszczy włókna znajdujące się wewnątrz. Przed każdym praniem sprawdzaj kołdrę pod kątem dziur. Do kołder i poduszek używaj specjalnych środków piorących, pierz w temperaturze maksymalnie 40°C, a następnie delikatnie wiruj. Pozwoli to zachować pierwotny kształt i zniszczyć roztocza i inne mikroorganizmy.
Suszenie kołder
Koce można suszyć w suszarce w niskiej temperaturze, aby uniknąć uszkodzenia włókien. Jeśli chcesz, aby kołdry były puszyste, zaleca się suszenie dwoma lub trzema piłkami tenisowymi lub specjalnymi piłeczkami do suszenia. Ich zadaniem jest równomierne rozłożenie ciężaru, dzięki czemu kołdry są puszyste i przewiewne. Jeśli nie masz suszarki, najlepiej suszyć kołdrę na zewnątrz, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Wysoka temperatura może zmiękczyć włókna i istnieje ryzyko powstania dziur. Aby mieć pewność, że kołdra jest sucha, zważ ją przed i po praniu.
Czy mogę wyprasować kołdrę?
Nie prasujemy kołder! Cała pielęgnacja polega na odpowiednim praniu w temperaturze maksymalnie 40°C, a następnie dokładnym suszeniu. Możemy suszyć w suszarce w niskiej temperaturze lub na zewnątrz, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Zważ kołdrę przed i po praniu, aby upewnić się, że jest wystarczająco sucha. Zapobiegnie to możliwemu tworzeniu się pleśni.
Pielęgnacja kołder
Przedłuż żywotność swoich kołder za pomocą kilku prostych codziennych rytuałów. Codziennie potrząsaj kołdrą i poduszkami, zachowasz ich elastyczność i stały kształt. Nigdy nie odkurzaj kołder, możesz uszkodzić wypełnienie. Czy kołdra sprawia wrażenie zgniecionej?Wypierz ją. Następnie wystarczy wysuszyć w suszarce, a wypełnienie znów będzie przewiewne, lekkie i puszyste. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji Twoje kołdry posłużą kilka lat.
Poduszka
Powierzchnia poduszki 100% poliester
100% poliester to powszechna obróbka powierzchni poduszek. Nieklejący się, lekki i szybkoschnący materiał jest bardzo popularny i poszukiwany. Ponadto jest naprawdę łatwy w utrzymaniu. Dzięki mikrowłóknom doskonale chłonie wodę i jest delikatny dla skóry całego ciała. Ma skłonności do mechacenia, co możemy uznać za małą wadę. Można temu jednak łatwo zapobiec, piorąc w niskiej temperaturze i na lewej stronie.
Nie potrzebujesz poduszki anatomicznej?
Jeśli budzisz się rano oszołomiony i bez energii, coś jest nie tak. Być może wina tkwi w poduszce. Jeśli bolą Cię plecy lub szyja, wypróbuj poduszkę anatomiczną, która wymusza spanie we właściwej pozycji. Niestety nie każdy przyzwyczaja się do jego specyficznego kształtu. Jeśli ból Ci nie dokucza, możesz wybrać poduszki z klasycznym wypełnieniem.
Jaką wysokość poduszki wybrać?
Zmagasz się z wysokością poduszki i desperacko szukasz tej odpowiedniej dla siebie? Wysokość poduszki dobieramy odpowiednio do pozycji spania. Czy brzuch to Twoja najczęstsza pozycja podczas snu? Wybierz niską poduszkę, aby nie obciążać zbytnio kręgosłupa. Jeśli najczęściej śpisz na boku lub na plecach, potrzebujesz wyższej poduszki. Takiej, która będzie odpowiednio podpierała głowę i szyję. Średnio wysoka poduszka z twardym, ale elastycznym wypełnieniem nadaje się do łączenia wszystkich pozycji do spania.
Wymiary poduszki 70 x 90 cm
Najlepiej sprzedającym się rozmiarem poduszki jest rozmiar 70 x 90 cm, który jest odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i starszych dzieci. Rozmiar poduszki dobieraj tak, aby nie sięgała poniżej ramion. Kiedy śpisz na boku, ramiona powinny zagłębiać się w materac, a nie w poduszkę. Zapewnia to komfort dla głowy, szyi i kręgosłupa.
Wypełnienie poduszki pustym włóknem
Jeśli szukasz idealnego zamiennika pierza, to wypełnienie z włókien kanalikowych będzie właściwym rozwiązaniem. Charakteryzuje się dużą lekkością. W rzeczywistości jest to włókno syntetyczne, które ma w środku wgłębienie, dzięki czemu jest naprawdę puszyste i nie zbija się. Zagwarantuje Ci optymalny komfort cieplny i spokojną noc.
Poduszka odpowiednia do tego typu łóżek
Nadaje się do łóżka pojedynczego
Nie możesz zdecydować się na rozmiar poduszki do klasycznego łóżka jednoosobowego? Właściwym wyborem będzie rozmiar 70 x 90 cm lub 50 x 70 cm. Obydwa rodzaje poduszek są wystarczająco duże dla jednej osoby i zapewnią pożądany komfort oraz prawidłowe ułożenie głowy i szyi.
Nadaje się do podwójnego łóżka
Do standardowych łóżek dwuosobowych dobieramy poduszki dla każdego partnera osobno. Wybór powinien być indywidualny, w zależności od potrzeb danej osoby. Odpowiednie rozmiary dla dorosłych to poduszki o wymiarach 50 x 70 cm lub 70 x 90 cm. Jeśli jesteś miłośnikiem spania na mniejszej poduszce, możesz wybrać dziecięcy rozmiar 50 x 60 cm.
Poduszka antyalergiczna
Jeśli szukasz poduszki dla alergika lub astmatyka, kieruj się kilkoma wskazówkami przy wyborze. Zatkany nos, swędzenie, egzema lub kaszel w nocy lub po śnie mogą być początkowymi objawami alergii. Poduszki wypełnione włóknami sztucznymi ukryte są pod metką antyalergiczną. Wybieraj także tekstylia nawierzchniowe, które można prać nawet w wyższych temperaturach i są odporne na roztocza. Istnieją specjalne zabiegi powierzchniowe, które zapobiegają wnikaniu i osadzaniu się roztoczy w poduszce.
Pranie poduszek
Pranie i odpowiednia pielęgnacja przedłużą żywotność poduszek i ich jakość. Idealnie jest prać poduszki dwa razy w roku w temperaturze 40°C, zniszczy to wszelkie roztocza i mikroorganizmy. Do poduszek i koców z wypełnieniem z pierza zalecamy stosowanie specjalnych środków piorących, w pozostałych można zastosować klasyczne. Pranie należy zakończyć delikatnym wirowaniem, aby nie uszkodzić wypełnienia znajdującego się wewnątrz poduszki.
Suszenie poduszki
Jeśli posiadasz suszarkę, wysusz poduszki razem ze specjalnymi kulkami do suszenia. Zapewnią one optymalne rozprowadzenie wypełnienia, a poduszki znów będą pięknie puszyste i przewiewne. Jeśli suszysz poduszki na zewnątrz, a nie w bezpośrednim świetle słonecznym, istnieje ryzyko zmiękczenia tkaniny i powstania dziur. Zawsze susz w niższej temperaturze. Aby określić całkowite wyschnięcie, poduszkę można zważyć przed praniem i po suszeniu.
Czy mogę wyprasować poduszkę?
Nie prasujemy poduszek. Zdejmowaną powłokę można prasować w zależności od wybranego materiału wierzchniego. Cała pielęgnacja poduszek polega na ich prawidłowym wypraniu w temperaturze maksymalnie 40°C, a następnie dokładnym wysuszeniu. Możemy suszyć w suszarce w niskiej temperaturze lub na zewnątrz, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Zważ poduszkę przed i po praniu, aby upewnić się, że jest wystarczająco sucha. Zapobiegaj możliwej pleśni poprzez prawidłowe suszenie.
Pielęgnacja poduszki
Pielęgnacja poduszek wcale nie jest skomplikowana. W większości przypadków poduszki składają się z dwóch części, najczęściej zdejmowanego pokrowca i wewnętrznej torby z wypełnieniem. Codziennie należy potrząsać poduszką, aby zachować kształt wypełnienia. Odpowiednia jest również wentylacja, która pozbędzie się wilgoci i zapobiegnie ewentualnemu tworzeniu się pleśni. Zakrywanie łóżka zaraz po przebudzeniu jest niewłaściwe, wzrasta wilgotność, a poduszki ulegają wówczas spłaszczeniu i ściśnięciu.
Parametry dodatkowe
Kategoria: | Poduszki i kołdry |
---|---|
? Kolor: | Biały, Czarny |
? Rozmiar kołdry: | 140 x 200 cm |
? Rozmiar poduszki: | 70 x 90 cm |
? Zalecana temperatura prania: | 40 °C |
? Materiał wypełnienia: | 100% poliester |
Antyalergiczne: | Tak |
Waga poduszki: | 1000 g |
Waga kołdry: | 800 g |
Długość kołdry: | 200 cm |
Długość poduszki: | 90 cm |
Jakość hotelowa: | Tak |
Materiał wierzchni: | 100% mikrofibra |
Pora roku: | Całoroczne |
Przeznaczone do: | Łóżko pojedyncze, Łóżko podwójne |
Szerokość kołdry: | 140 cm |
Szerokość poduszki: | 70 cm |
Właściwości termoregulacji kołdry: | Ciepła |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.