Prawidłowo złożony ręcznik pozostanie świeży przez długi czas a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca w szafie. Być może popełniasz jeden poważny błąd przy składaniu, który sprawia, że ręczniki nieprzyjemnie pachną. Niewielka zmiana rutyny może cię mile zaskoczyć. Poznaj sprawdzone porady dotyczące składania ręczników.
Klasyczne składanie ręczników w stos, jak wszyscy wiemy, ma wiele wad. Ręczniki w stosie są bardzo mało przejrzyste w szafie i często używa się tylko kilka ręczników z góry.
Ręczniki na dole półki lub szuflady szybko zaczynają nieprzyjemnie pachnieć i szybko tracą swoją pierwotną świeżość z powodu nacisku innych ręczników. Jeśli nie chcesz rezygnować z klasycznego składania, wybierz otwarte przestrzenie, takie jak wysoka półka w szafie, a nie szufladę. Czyste ręczniki wyjmuj z dołu, a wyprane składaj na górze stosu.
Wady składania ręczników w klasyczny stos:
- Brak przejrzystości.
- Szybka utrata świeżości z powodu nacisku innych ręczników.
- Zmienianie tylko kilku ręczników z wierzchu.
Wypróbuj nowe i sprawdzone sposoby składania ręczników, które pozwolą zachować ich świeżość i zapach przez długi czas. Dodatkowo, kompaktowe składanie ręczników oszczędza miejsce w szafie. Przed złożeniem ręczniki muszą być wystarczająco suche, aby uniknąć typowego nieprzyjemnego zapachu. Jeśli chcesz utrzymać ręczniki w idealnym porządku, posortuj je według kolorów.
Ręcznik złożony w rolkę
Sprytna sztuczka zainspirowana hotelami i pensjonatami. Zwiń ręczniki w zgrabną rolkę, która zajmi mniej miejsca w szafie i sprawi, że ręczniki będą dłużej świeże i puszyste. Powietrze może swobodnie przepływać między rolkami i nie powstają nieprzyjemne zapachy.
Ponadto nie trzeba już grzebać w szafie w poszukiwaniu konkretnego ręcznika. Ten rodzaj składania zapewnia wysoką przejrzystość. Zwinięty rulon jest mocny, więc nie musisz się martwić, że sam się rozwinie.
Składanie ręczników w rolkę w kilku krokach:
- Połóż ręcznik dłuższą stroną do siebie na stabilnej powierzchni.
- Złóż jeden koniec do środka ręcznika.
- Następnie złóż cały ręcznik na pół od siebie.
- Odwróć złożony ręcznik na lewą stronę.
- Rozpocznij zwijanie ręcznika od strony, gdzie końcówka nie jest złożona.
- Luźny koniec można wsunąć w rolkę lub pozostawić luźny.
Ręcznik złożony w paczuszkę
Kolejną sprawdzoną metodą składania ręczników jest opcja paczuszki. Z tym stylem składania ręczników można spotkać się również w hotelach, gdzie doskonale wiedzą jak zachować ich miękkość i puszystość przez długi czas.
Ręczniki złożone w ten sposób wyglądają pięknie i są łatwe w przechowywaniu. Jest to alternatywa dla klasycznego składania w stos. W tym przypadku nie zalecamy układania ręczników w stosy, ale składanie ich obok siebie. Idealne na przykład do szuflad.
Składanie ręczników w wiązkę w kilku krokach:
- Połóż ręcznik dłuższą stroną do siebie na stabilnej powierzchni.
- Złóż ręcznik na pół krótszą stroną.
- Złóż go ponownie na pół krótszą stroną skierowaną w przeciwną stronę niż w poprzednim kroku. Powstanie wąski pasek.
- Optycznie podziel ręcznik na 3 części i złóż je na jedną trzecią.
- Na koniec wsuń ostatnią trzecią część pod jedną warstwę złożonego ręcznika.